Цього року відзначається 150 років з часу заснування Острозького Кирило-Мефодіївського православного церковного братства та братської бібліотеки (07.1865).
Після приєднання Волині до Російської Імперії на цих теренах зростає роль православ'я. Відповідно в різних містах між іншим починають виникати православні братства. Чи не найвідомішим і найпотужнішим в плані діяльності було Острозьке православне братство ім. Кирила і Мефодія.